Makyaj Çantanızdan Çıkarmanız Gereken Ürünler

Makyaj çantası artık birçok kadın için olmazsa olmaz. Her zaman yanınızda taşıdığınız makyaj çantanızın kimi zaman ağırlık yaptığını düşünüyorsanız bu tavsiyelerle hafifletmeyi deneyin!

Makyaj Çantanızdan Çıkarmanız Gereken Ürünler
Makyaj Çantanızdan Çıkarmanız Gereken Ürünler admin
Advert

Bakımlı ve makyaj tutkunu kadınların vazgeçilmezi makyaj çantaları çoğu kez ihtiyaç dışı ürünlerle tıklım tıkış doldurularak çantanızda fazla ağırlığa neden olabiliyor. Makyaj çantanızdan hafifletmek ve ihtiyacınız olmayan bazı malzemeleri gözden geçirmeniz için bu ipuçlarına göz atın. İşte makyaj çantanızdan acil olarak çıkarmanız gereken ürünler…

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Makyaj Malzemeleri

Atmaya kıyamadığınız makyaj malzemeleri son kullanma tarihi geçtikten sonra cildinize zarar verecektir. Bu nedenle makyaj çantanızdaki her ürünün kullanım ömrünü belirli aralıklarla kontrol edin. Fazlalık ve ağırlık yapan tarihi geçmiş ve bozulmuş ürünleri çöpe atın.

Aynı Tondaki Rujlar

En sık yapılan hatalardan biri de aynı tonda onlarca ruj alıp günlük makyaj çantasında hepsine yer vermektir. Kırmızı, bordo ya da pembe… Bu tonlarda sadece bir rujunuz işinizi fazlasıyla görecektir.

Makyaj Bazları

Cildiniz ve göz kapaklarınız için kullandığınız makyaj bazları yerine günü kurtaracak bir nemlendirici ile cildinizi makyaja hazırlayabilirsiniz.

Cilt Tonunuza Uymayan Renkteki Far ve Allıklar

Bu sezon çok moda diye ya da kıyafetimle çok uyumlu olacak diye satın aldığınız rengarenk ürünlere makyaj çantanızda bulundurmayın. Cilt tonunuza uymayan allıkları ve farları makyaj çantanızdan çıkarabilirsiniz.

Kaş Farı

Makyaj çantanızda sürekli kaş farı bulundurmak yerine acil durumlar için far paletinizdeki kahverengi tonlu farınızı kullanabilirsiniz.


 

makyaj çantası makyaj malzemesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin