Göz Altı Morlukları İçin Pratik Öneriler

Bir çok kadın gerek genetik faktörlerden, gerekse günlük yaşamın getirdiği aşı stres, yorgunluk, uykusuzluk ve beslenmeye bağlı olarak gözaltı morlukları ve şişkinlikleri yaşıyor. Hatta ilerleyen yaşlarda bu morluklara eklenen kırışıklıklarla birlikte mücadelemiz hayli zorlaşıyor. Evinizde bulunan malzemelerle gözaltı morlukları ve şişlikleri ile pratik bir şekilde nasıl mücadele edebilirsiniz, sizler için araştırdık. Öncelikle gözlerinizin altında oluşan morlukların genetik olup olmadığını araştırmanızı öneririm. Eğer gözaltı morluklarınız genetikse kapatıcı kullanmaktan başka yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor. Stres, yorgunluk ve beslen sorunlarına bağlı olarak gözaltı morluklarınız oluşuyorsa aşağıda sizler için sunduğumuz çözüm önerilerini kullanarak probleminizden kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Pratik Öneriler
Göz Altı Morlukları İçin Pratik Öneriler admin
Advert

Sabahları Buz Kompresi

Her sabah uyandığınızda göz altlarınıza uygulayacağınız buz kompresi, göz çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandıracağı için şişliklerinizin de inmesini sağlayacaktır. Dilerseniz bu buz kalıplarını papatya, ıhlamur gibi bitki çaylarından da elde edebilirsiniz.

Poşet Çayı Atmayın

Poşet çayın etkisini duymayanınız yoktur diye düşünüyorum. Evet çok doğru. İçmek için demlediğiniz çaylarınızın poşetlerini 15 – 20 dakika buzdolabında soğuttuktan sonra göz altlarınıza yapacağınız kompres ile gözaltı morluk ve şişliklerinizden kurtulabilirsiniz. Yine aynı şekilde bitki çaylarınızın poşetlerini de bu iş için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sütün Organiği Göze de Yararlı

Organik Süt, gözaltı morlukları ve şişlikleri ile mücadelenizde kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biri. Organik sütü gazlı beze dökerek göz altlarınızda 15 dakika kadar bekletmeniz çok faydalı olacaktır. İlk kullanımda değilse bile bir kaç kullanımdan sonra farkı göreceksiniz.

Patates ve Salatalık Dilimleyin

Patates ve salatalık da gözaltı morlukları ve şişlikleri ile mücadele etmenin en etkili yöntemlerindendir. Patatesi ve salatalığı dilimleyerek ayrı ayrı göz altlarınıza kullanabileceğiniz gibi dilerseniz 1 adet patates ve 1 adet salatalığı rendeleyerek eşit oranlarda karıştırabilir ve göz altlarınızda bekletebilirsiniz. Bu yöntem ile gözaltı morluk ve şişliklerinizin yok olduğunu göreceksiniz.“

Çay Kaşığı Son Çare

Ben bu kadar uğraşamam daha pratik birşey arıyorum” diyorsanız, sizler için en pratik önerimizi ayırdık. Evinizde bulunan yemek kaşığını 10-15 dakika buzlukta bekleterek göz altlarınıza hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Bu şekilde göz çevrenizdeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayabilir ve gözaltı şişliklerinden kurtulabilirsiniz.Neredeyse tüm bayanların muzdarip olduğu gözaltı morlukları ve şişlikleri için pratik çözüm önerilerini sizler için sunduk. Ancak her kişinin cilt yapısı farklı olduğu için alerji testi yapmadan kullanmamanızı öneririm.  

göz altı morlukları pratik öneriler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin