Makyaj Fırçası Temizlik Tüyoları

Fırçaların belli aralıklarla temizlenmek zorunda olduğunu biliyoruz. Peki makyaj fırçalarımız en çok hangi koşullarda temizlenirse daha uzun ömürlü ve hijyenik kalmış olur?

Makyaj Fırçası Temizlik Tüyoları
Makyaj Fırçası Temizlik Tüyoları admin
Advert

Fırça temizlerken kullanmanız gereken su ılık olmalı. Kullandığınız soğuk su fırçanızda kalan ürünü temizleyemez, sıcak su ise fırçanızın renk vermesine ve kıl yapısının zarar görmesine sebep olur.

Geleneksel yöntemle fırça temizleyenlerdenseniz yapmanız gereken tek hareket avuç içinde yuvarlak çizmek. Bir miktar sıvı sabunu/şampuanı avucunuza alın ve ıslattığınız fırçanızla avucunuza yuvarlaklar çizin. Çok bastırmak çok temizlemek değil fırçanızın kıllarının açılması ve zamanla makyajda istediğiniz sonucu alamamanız demektir. Fırçanızın yeterince temizlenmediğini düşünüyorsanız bu işlemi bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Fırçanızı duruladıktan sonra bütün kılları avucunuzla sıkarak fazla sudan arındırın ve aynı şekilde yatay olarak kurumaya bırakın. Kurutma makinası kullanmanız aceleniz olmadığı sürece başvuracağınız bir seçenek olmamalı. Bırakın keyiflerince kurusunlar. Dilerseniz fırçalarınızın formunu korumak için fırça koruyucu filelerden de yardım alabilirsiniz.

Temizlik sıklığınız fırçadan fırçaya ve makyaj yapma sıklığınıza göre değişir. Genel olarak her gün kullandığınız fırçalarınız haftada bir yıkanmak ister. Jel eyeliner fırçanız ise her kullanımdan sonra yıkanmalı yoksa ertesi güne kullandığınız ürün fırça değil taş olur.
 

makyaj makyaj fırçası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin