Şehirlerin Kokuları Parfümleşti

Parfümde şehir kokuları modası başlıyor. Artık şehirleri yansıtan kendilerine özgü özel kokuları, şişelenmiş parfüm olarak satın alınabilecek. Parfüm olup şişelense satın alınabilecek bazı kokular vardır. İşte şehirlerin kendine has kokuları da bunlardan bir tanesi. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren parfüm markası Loris, koku uzmanları ile 17 ilde 8 ay boyunca süren araştırmalar sonucunda şehirlerin kendi özel kokularını araştırdı ve her şehrin kedine has kokusunu özel birer parfüm haline getirdi. Kokusunun parfüm haline getirildiği şehrin adını taşıyan parfümler arasında Eskişehir'den Trabzon'a, Antalya'dan Bursa'ya, Erzurum'dan Adana'ya kadar pek çok ilin kendine has kokusu yer alıyor. Her şehrin kendine özgü kokusundan üretilen parfümler aynı zamanda kadın ve erkekler için ayrı seçenekleri de bulunuyor.

Şehirlerin Kokuları Parfümleşti
Şehirlerin Kokuları Parfümleşti admin
Advert

Şehirlerin sadece bitkileri değil karakterleri de analiz edildi

Uzun incelemeler sonucunda ilk olarak 17 ilin kendine has kokularının parfümleştiğini ve tüketicilerin beğenisine sunulduğunu belirten Loris Parfüm'ün kurucusu Fehmi Okuyucu, şehir kokularının nasıl seçildiğini anlattı. Parfümlere illerin karakterlerinin de yansıtıldığını ifade eden Okuyucu, "Her şehir farklı kokar. Bazısı o bölgede yetişen kendine has bitkilerden, bazıları yanından geçen bir nehirden ya da kıyısı olduğu bir denizden veya sahip olduğu iklimden, bazıları da yüzyıllara tanıklık eden tarihinden alır kokusunu. İşte biz de her şehrin kendine has kokularını araştırdık ve birer parfüm haline getirdik. Trabzon'da Karadeniz'den Antalya'da Portakal bahçelerinden, Erzurum'da kendine has doğasından esinlendik. Parfümlere yine illerin kendi isimlerini verdik. Örneğin Antalya'ya özel ürettiğimiz parfümün adını yine Antalya olarak koyduk. Aynı zamanda şehirlerin karakterlerini de kokulara yansıttık. Parfümlerin ayırt edici yönlerinin belirlenmesinde ve daha sert ya da hafif oluşunda işte bu karakteristik özellikler önemli rol oynadı. "dedi.

 

İstanbul, İzmir ve Ankara'nın kokuları da parfüm olacak

Parfümü en çok merak edilen illerden olan İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol şehirlerin de kokularının parfüm haline geleceğini söyleyen Okuyucu, her ilin kendine has bir kokusu olması gerektiğini ve şehir parfümlerinin marka şehir kimliğini güçlendireceğini belirterek yurtdışı tanıtımlarında da önemli katkı sağlayabileceğinin altını çizdi.

koku şehir loris parfüm
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin