Ayaklar İhmale Gelmez

Ayak bkımı deyip geçmeyin

Ayaklar İhmale Gelmez
Ayaklar İhmale Gelmez admin
Advert

Ayak Bakımı Deyip Geçmeyin...

Ayaklar temizlik ve hijyenin yanısıra özellikle yaz aylarında dış görünüşümüzü belirleyen önemli bir uzvumuzdur. Ayak bakımını hiçbir zaman ihmal etmememiz gerekiyor.

Ayaklarınızda nasır, çatlak, tırnak batması gibi sorunlar varsa pedikür yaptırarak bu tür sorunları zamanla yok edebilirsiniz. Pedikür yapmayı biliyorsanız, kendinize ait bir pedikür takımı, pedikür seti alabilirsiniz. Şayet pedikür yapmayı bilmiyorsanız, güvenli, temiz alanında uzman bir güzellik merkezine gidebilir ve pedikür yaptırabilirsiniz. Ancak güzellik merkezinde pedikür yaptıracaksanız da kendinize ait bir pedikür setini yanınızda götürün ve bu setle pedikür yapmalarını isteyin. Zira başkalarının kullandığı pedikür aletleri ile pedikür yaptırmak hijyen ve sağlık açısından riskli olabilir.


 

Evde Pedikür yapmak için

Evinizde kendi pedikürünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, seninrengin.net olarak size ipuçları verelim.

İlk önce ayaklarınızı koyabileceğiniz geniş bir kabın içine sabunlu ılık su koyun ve ayaklarınızı içine sokup, yarım saat bekleyin. Yarım saat sonra ayaklarınızı sabunlu sudan çıkarıp yumuşak bir havlu ile iyice kurulayın. Ardından ayak törpünüz ile ayaklarınızdaki ölü derileri iyice törpüleyerek atın. Ölü derileri törpüleme işlemini 2-3 defa tekrarlayın. Ardından tırnak etlerini tırnak törpüsüyle geriye doğru törpüleyerek itin. Daha sonra bir pens ya da ince uçlu bir tırnak makası ile bu geriye ittiğiniz tırnak etlerinizi kesebilirsiniz. Tırnaklarınıza şekil vermek için tırnak törpüsüyle törpüleyin. Ayaklarınızı, tırnaklarınız dahil olacak şekilde ılık su ile iyice yıkayın.

Topukları ihmal etmeyin

Ardından kurulayıp topuklarınız dahil olma üzere tüm ayaklarınızı pürüzsüz ve pembemsi görünmesi için ayak peelingi sürün ve ovmaya başlayın. Sonra ayaklarınızı tekrar ılık su ile yıkayıp kurulayın. Tırnaklarınız hariç tüm ayaklarınıza ayak nemlendirici krem sürün. Son olarak da tırnak güçlendirici bir cilayı ayak tırnaklarınıza sürüp, dilerseniz tırnak güçlendirici cila kuruduktan sonra üzerine oje sürerek, evde yapacağınız pedikür bakımınızı tamamlayabilirsiniz.


 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin