Saçlar da Dökülür…

Mevsimsel saç dökülmesi ifadesiyle bazılarımızın saçlarının sonbahar geldiğinde daha çok dökülmeye başlaması kastediliyor. Saçlar yaz döneminde güneş ışınlarına, deniz ve havuz suyuna maruz kaldıkları için normalden daha fazla yıpranıyorlar ve bu da zayıflayıp daha fazla dökülmelerine yol açıyor. Saç bakımı konusunda özensiz davrananlar ve saçları güneşten korumak için yeterince tedbir almayanlar bu konuda daha çok sıkıntı çekiyorlar. Hava koşullarından dolayı oluşan saç dökülmesine karşı alabileceğiniz tedbirlerle bu durumun yarattığı sıkıntıyı hafifletebilirsiniz.

Saçlar da Dökülür…
Saçlar da Dökülür… admin
Advert

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesi sorunu oldukça sık rastlanan bir durum ve bu dönemde saçlarınıza ekstra bir bakım uygularsanız bu dökülmeler azalıyor. Fakat saçlarınızdaki dökülme bakımına özen gösterdiğiniz halde azalmıyor veya giderek artıyorsa, onların eskisi gibi hacimli ve canlı olmadıklarını düşünüyorsanız ve durum 1 aydan fazla zamandır devam ediyorsa bir doktora başvurmanızda fayda olabilir. Çünkü bazen saçların bu durumu sizin halledebileceğiniz bir sorun değildir.

Kozmetik Dışında Sebepler de Var

Yetersiz saç bakımı, hatalı kozmetik kullanımı gibi sebeplerden kaynaklanan saç dökülmesi ile baş etmek daha kolaydır. Fakat bazen başka etkenler de söz konusu olabilir. Örneğin çinko eksikliği, tiroit hastalıkları, kansızlık veya kansızlık söz konusu olmamasına karşın vücudun demir depolarında azalma olması, psikolojik travmalar, aşırı multivitamin kullanımı, genetik hastalıklar, tümörler, ateşli hastalıklar gibi. Amacımız sizi korkutmak değil elbette fakat kişi kendi durumunun az – çok farkındadır. Aldığınız basit tedbirlere, kullandığınız çok şey vaat eden kozmetiklere, uyguladığınız doğal saç maskesi tariflerine rağmen saçlarınız eskisinden farklı olarak, sizi çok daha fazla rahatsız edecek miktarda dökülüyorsa bunu fark edersiniz. Bu tarzdaki bir saç dökülmesine karşı guzellikhaber.com olarak önerimiz bir doktordan yardım almak doğru olur, çünkü bu ekstra durumun sebebi ancak bir doktor tarafından tespit edilebilir. Sebep belli olunca ve tedavi yöntemi bir uzman tarafından tespit edilince sonucu da sorun daha çok büyümeden alabilirsiniz.

Saçlarınız Kumar Aracı Değil

Piyasada saç dökülmesini önleme iddiasında bulunan birçok ürün bulmak mümkün ve bunların hepsi parlak sözlerle pazarlanıyor. Böyle bir ürünü rastgele aldınız diyelim; ürün size mucizevi bir fayda sağlayabilir, pek bir şeyi değiştirmeyebilir veya saçlarınıza zarar verebilir. Bunların hepsi de mümkün, yani bir nevi kumar oynuyorsunuz. Saçlarınızda olağanüstü bir dökülme söz konusuysa rastgele ürünlerle deneme yapmak yerine işi bilen birinin önerdiği bir ürünü kullanmak daha faydalı olacaktır. Herkesin saçı az – çok dökülür ve bu kişilere sıkıntı verir, sinirlendirir. Ama endişe vermez. Saçlarınızda size endişe verecek derecede bir dökülme varsa, normalin dışında bir durum algılıyorsanız sorunu kısa sürede halletmenin yolu bir doktora başvurmaktır.

saç dökülmesi mevsim değişikliği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin