Havuzda ayak mantarına dikkat !

Ayak mantarı viral bir sorundur ve kolayca ayak derisini ve tırnakları etkileyebilir.

Havuzda ayak mantarına dikkat !
Havuzda ayak mantarına dikkat ! admin
Advert

Havuzda ayak mantarına dikkat


 

Ayak mantarı viral bir sorundur ve kolayca ayak derisini ve tırnakları etkileyebilir. Bağışıklık sistemimiz bu virüslere karşı savunma geliştirmiştir. Bu nedenle mantar çocuklarda görülmez. Ancak yaş 30’u geçip bağışıklık sistemi çökmeye başladığında mantar sorunu yaşanabilir.


 

Havuz kenarlarında ve sahillerden farklı olarak otel odalarında da mantar kapma riskiniz vardır. Bu nedenle tuvaletin veya banyonun dezenfekte edildiğine dair bir işaret bulunmuyorsa otel görevlilerinize haber vermeniz gerekir.


 

Mantardan korunmak için havuz kenarı veya sahilde çıplak ayakla yürümemek gereklidir. Bunun yerine kendi terliklerinizi kullanmak önemlidir. Spor salonları da mantar kapmak için çok uygun bir yerdir. Duşlara girerken kullanmanız için bırakılan terliklerin kaç kişinin ayağına değdiğini bilemezsiniz. Kendi terliklerinizi yanınızda götürmekte fayda vardır.


 

Saunaya girerken ise mutlaka mantarlara karşı etkili sprey kullanın. Saunada terliklerinizi çıkarmak zorunda kalsanız dahi bu koruma sayesinde mantarlardan uzak durabilirsiniz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin