Renklerle Dans

Günlük hayatımızda renk, güne başlarken penceremizi açtığımızda havanın güneşli olması, yağmurlu olmasıyla başlar.

Renklerle Dans
Renklerle Dans admin
Advert

KİŞİSEL GELİŞİM DANIŞMANI HİLAL İNAN

RENKLERLE DANS

Günlük hayatımızda renk, güne başlarken penceremizi açtığımızda havanın güneşli olması, yağmurlu olmasıyla başlar. Karanlık bir gün deriz bazen. Bazıları için gün kırmızıdır. Gökkuşağı renkleridir hatta. Nasıl bakarsan öyle görürsün derler ya, karanlığa uyandığınızda siz istediğiniz rengi görebilirsiniz. Kıyafetlerimizde, makyajımızda trende uyum önemlidir bizler için. Renk benim önüme mi geçti, soğuk renkler beni yorgun mu gösteriyor demeden, modaya uygun bir kıyafetle kendimizi iyi hissedip hissetmediğimizi bile düşünmeyiz çoğunlukla.

Sizi tanımlayan sıfatlara uygun mu seçiyorsunuz renkleri?

Samimi ve sıcak algılanmak isterken lacivert bir takım içine beyaz bir gömlek mi giydiniz? Mesafeli bir görünüm sergilemek isterken pastel renkleri mi kullandınız?

Coco Chanel “Dünyadaki en güzel renk size yakışandır” der.

Farklı olmak, fark yaratmak renklerle dans etmektir. Kırmızının fuşya, mor ile bütünlüğünü sağlayabildiğinizde dansın en güzelini yaptığınızı hissedersiniz.

Ana renkler dışında sözünü ettiğimiz renk değil, tondur. Örneğin lila, mor bir renk değildir. Mavi ve kırmızının farklı oranlarda birlikteliği ile ortaya çıkar. Bir renge eklenen mavinin oranı ne kadar fazlaysa ortaya çıkan tonları daha soğuk, bir renge eklenen sarı oranı ne kadar fazla ise ortaya çıkan tonları daha sıcak olarak algılamamıza neden olur.

Saçınız kızılsa, şampanya rengi ise saçınızda renk varsa o rengi kemer, ayakkabı veya çantada kullanın, yarattığınız bütünlük dikkat çekecek.

Renklerin enerjinizi yansıtmanızda büyük etkisi vardır. En önemlisi evden çıkmadan aynaya bakıp kendinizi bütünüyle onaylamanızdır. Kendinizi onaylarsanız başkasının onayına ihtiyacınız kalmaz. Tam renklerle dans zamanıdır. Bir eksik hissettiyseniz kendinizde hemen bir renkle dokunuş sizde büyük değişiklik yaratacaktır. Makyajınızda, aksesuarınızda, giysinizi tamamlayan renklerde bir fularla bambaşka bir enerjiye sahip olabilirsiniz.

Mevlâna “Dışardan ışık kaynağı olmazsa gözler renkleri fark etmez” der. Ve sonunda kör olur gider. Renkleri görmek, kör olmamak için ışığın kaynağı olmaya ne dersiniz?

hilal inan renkler coco chanel kişisel gelişim
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin