Hangi Cilde Hangi Meyve

Seninrengin.net olarak cildinize iyi gelecek meyveleri araştırdık ve hepsini bir araya getirdik.

Hangi Cilde Hangi Meyve
Hangi Cilde Hangi Meyve admin
Advert

Yaz aylarında geldiğinde meyve ve sebzeye doyarız. Midelerinizin bayram ettiği kadar, cildinizin de canlanmasını istiyorsanız tam size göre bir haberimiz var. Seninrengin.net olarak cildinize iyi gelecek meyveleri araştırdık ve hepsini bir araya getirdik.

Öncelikle bilmeniz gereken ilk konu her meyve cildinize mutluluk getirmez. İlk olarak cilt tipinizi öğrenmeniz gerekiyor. Her kuşun eti yenmeyeceği gibi, her meyvenin de peeling uygulaması olmaz veya maskesini kullanamazsınız.

Kil’den gelen güzellik

Eğer akneli bir cildiniz varsa çözüm yolu kilden geçer. Kil mucizevi bir güzellik ürünüdür, aynı zamanda doğallıktır. Tarih boyunca yeme / içme kaplarının yapımında kullanıldı, modern zamanlarda ise güzelliğin sihirli formülünü barındırdığı anlaşıldı. Bilinen önemli minerallerin tümü kilde var, o zaman ilk sırrımızı açıklıyoruz: Kil…

Avakado Mucizesi

Cildiniz kuru bir yaprak gibi olduysa aslında tek ihtiyacınız nemdir. Nem açısından çok fakir olan ciltler kurur. Neredeyse dörtte üçü doymamış yağlardan oluşan Avokado, B, E ve K vitaminlerinin en çok görüldüğü yiyecekler arasında geliyor. BU kadar önemli vitaminlerin deposu olan Avakado muza göre üç kat daha fazla potasyum içeriyor.

Aslında lezzeti bal ve tarçınla artan bu meyveyi yine aynı yöntemle cildinize de kullanabilirsiniz. Yarım avokadoyu püre haline getirin, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı balla karıştırın. Daha sonra cildinizde 15 dakika bekletin. On günde bir yapacağınız bu maske ile cildinizin, size minnet duyduğunu hissedeceksiniz. Size ikinci bir tüyo daha verelim, aynı maskeyi saçınıza da uygulayabilirsiniz.

Çaya, çorbaya ve cilde Limon

Limonu sofralarınızın baş çeşnisi yaptınız, gelin şimdi de cildinizin dengesini sağlamasına izin verin. Cildiniz nem dengesini kazanmalıdır. “Benim cildim zaten yağlı” dediğinizi duyuyorum. Yanlış yapıyorsunuz…

Önce cilt tipinizi öğrenin ve bir uzmanın yardımı nemlendirici kullanın. Ardından da bol bol su için. Yağlı ciltlerin en önemli ilacı su içmektir. Bir de limon elbette. Limon asitik bir meyve olduğundan abartmamaya özen gösterin ama yağlı cildinize haftada bir tonik niyetine kullanırsanız büyük faydasını görürsünüz. Ayrıca cildinizdeki gözeneklerinde sıkılaştığını fark edeceksiniz.


 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin