ŞU AN OKUDUĞUNUZ CÜMLELER...
Hatice İkra Şengöcen

ŞU AN OKUDUĞUNUZ CÜMLELER...

 

Yazarın instagram adresi ; @htcloveshkn 

Şu an okuduğunuz cümleler dünyanın en saçma insanına ait!

Saçma ama mutlu…

Bu değil mi zaten hayattaki asıl mevzu? Bunca çaba, bunca arayış onun için değil mi? Peki acaba mutluluk aranarak bulunacak bir şey mi? Ya da baktığımız; en doğru yer mi?

İletişim kurabilen, çok tebessüm eden ve beynini sadece teoride kullanabilen bir kadınım ben. Bu yüzden evdeki hesabım, çarşıya hiç uymaz. Teori mantığa uygun, pratik kalbin peşinden koşar… Ve mutluluğa giden yolda akıl sizi yorar ama kalbiniz düşe kalka bile olsa sona varır! Mutluluk için herkesin bir formülü var. Kimi için alışveriş, kimi için dozunda bir botox, kimi için sevgilinin dudağı, kimi içinse evlat kokusu, ana kucağı, baba ocağı…

Benim içinse BEN OLABİLMEK mutluluk. Başında da dedim ya; dünyanın en saçma insanı… Teori evet, evet teori. Ama kusura bakmasın kimse benim için kendi gerçeklerim, diğerlerinin fikirlerinden daha önemli. Kadın olmak için stilettoya ihtiyacım yok, çocuğuma şeker yediriyorum diye diğerleri benden daha iyi anne değil, sevgilimle mum ışığında şarap içmek yerine florasan altında lahmacun yiyoruz diye daha az romantik değiliz ve babamın yanında sigara içmek beni saygısız bir evlat yapmıyor.

Kabul görme duygusunun tatmini uğruna yaptığınız hiç birşey sizi gerçekten mutlu etmiyor. Anlık hazlar yaşayabilirsiniz ama o titremelerin sonunda kucak dolusu bir yorgunluk kalıyor. Ve kalp yorgunluğuna hiçbir döşek merhem olmuyor. Başkaları ne der diye düşünmeyin, gün sonunda yaptığınız vicdan muhasebesinden alnınız ak çıkıyorsanız, buna sevinin.

Ne yemek isterseniz onu yiyin, nereye gitmek isterseniz oraya gidin, söylemek istediğiniz ne varsa söyleyin… Kurallar, kanunlar, moda… Değişkendir! Bugün düz yarın kavisli kaş moda, bugün yüksek yarın düşük bel moda, bugün ayfon var yarın heyfon gelir… Herşey değişir, herşey eskir ve kıymetsizleşir!

Sevgi eskimez, değişmez aksine zamanla daha da kıymetlenir! Basmakalıp düzene karşı gelirseniz aç ya da yalnız kalabilirsiniz! Ama kendiniz olarak yaşayabilmek için cesaret etmelisiniz. Sadece kendiniz olarakda sevilebilirseniz, tabii en büyük sermayenin iyi bir kalp olduğunu bilirseniz…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin