KAŞ – GÖZ ,  GERİSİ SÖZ !…
Dilek Kaya - Estetisyen & Kalıcı Makyaj Uzmanı

KAŞ – GÖZ , GERİSİ SÖZ !…

Yazarın İnstagram Adresi : @bydilekkaya

Kalıcı makyaj şu anda moda dergilerinin güzellik sayfalarında, ünlü bloglarda ana gündem maddesi. Neredeyse her kuaför tabelasında kalıcı makyaj yapılır ifadesine rastlıyoruz. Peki, bu kadar basit bir işlem mi ya da herkes yapabilir mi?

Hayat erkeklere göre kadınlar için biraz daha zor gibi mi ne dersiniz? Ev hayatı, iş hayatı, büyükşehir karmaşası derken kendimize de zaman kalmıyor. Tabi bu arada bakımlı olmak, düzenli olmak şık olmak isteriz çünkü biz kadınız. Bazen zamanımız olmaz bazen de canımız bir şey yapmak istemez. Yataktan bile çıkmak istemeyiz. Aynaya bakınca “of bugün hiç tadım yok içimden makyaj yapmak bile gelmiyor” dediğimiz öyle çok olmuştur ki. Bazen bu durum bir çileye dönüşür. Hatta bazen sihirli bir değnek dokunsa her şey değişse deriz , kulağa hoş gelmiyor değil.

Hayal edin ! Duştan çıktığınızda bile makyajın bozulmayacak , üstelik doğal güzeller arasında olacaksın. Özellikle aktif kadınlar ,yoğun spor yapan sanatçılar, kontak lens kullananlar, soluk tenliler... Düşünsenize gecenin bir yarısı yataktan kalkıp dışarı çıkabiliyorsun ve canlısın ; makyajım aktı derdi yok. Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler dudaklar, göz ve kaşlar her zaman canlı düşünsenize hatta herhangi bir rahatsızlık durumunda kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri, alopesi gibi sorunlarına sahip olanlar için de şahane ve aynı zamanda sıkıldığınızda da vazgeçilebilir bir durum.

Doğadaki renklerin büyüsünü insanın yüzünde de o ahengi yakalaması müthiş bir motivasyon, aynı zamanda kalıcı makyaj normal makyaj gibi abartılı değil yüze ifade veren bir çerçeve böylelikle daha genç ve güzel bir görünüm kazanmak içten bile değil.

Haydi, kalk kendin için bir şey yap ve yaptır o kaşı… Eee ne demişler kaş göz gerisi söz…


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cilt Düşmanı Bakışlar
Cilt Düşmanı Bakışlar
Gençleştiren 11 Besin
Gençleştiren 11 Besin